Gotowy otwór na rurę kanalizacyjną fi 160mmJeżeli planujecie Państwo w najbliższym czasie zakup zbiornika na nieczystości, bądź deszczówkę, poniższy artykuł powinien przykuć Waszą uwagę. Głównym zagadnieniem, któremu chciałbym poświęcić większe baczenie, jest kwestia gotowego otworu wlotowego w zbiorniku na podłączenie rury kanalizacyjnej.

Tzw. szczelne przejście w zbiorniku na wpust rury, to już nie przywilej, ale standard. Każda szanująca się firma produkująca szamba ma owe rozwiązanie w swej ofercie. Dzięki zastosowaniu gotowego, szczelnego wlotu, klienci pozyskują zaoszczędzony czas na podłączenie rury, oraz pewność szczelności owego łączenia. Wspomniany otwór stosuje się ze średnicą fi160mm, a więc z tą najbardziej popularną wśród właścicieli budynków jednorodzinnych. Znajduje się on na środku krótszego boku danej pojemności zbiornika, tuż przy górnej jego krawędzi. Rozwiązanie to stosuje się w tym celu, aby wykorzystać pojemność zbiornika w całości.

Niektórzy mają obawy, czy aby czasem gotowy otwór wlotowy w szambie, będzie zgrywał się z ich wyprowadzeniem kanalizacyjnym. Otóż całkiem niepotrzebnie. Podczas podawania swoim klientom dokładnych wymiarów dołka, jaki mają przygotować, profesjonalni pracownicy z działu wyceny podpytują o 2 szczegóły techniczne. Po pierwsze: na jakiej wysokości przy budynku od poziomu gruntu jest zagłębione wyjście rury kanalizacyjnej? A po drugie: ile jest metrów od budynku do planowanego miejsca umieszczenia zbiornika na szambo. Jeżeli są wiadome te 2 wartości, to wiemy jaki dokładnie dać spadek na rurze ściekowej. A dzięki temu, wiemy jaką dokładnie trzeba zadysponować głębokość wykopu, aby nasza rura kanalizacyjna idealnie zgrała się z tzw. szczelnym przejściem.

Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, nie trzeba się męczyć z wykuwaniem otworu pod rurę, a dodatkowo zyskujemy 100% gwarancję szczelności takiego łączenia. Rurę bowiem wystarczy wetknąć w szczelny kołnierz otworu na zwykły wcisk i zbiornik jest już gotowy do użytkowania. Nie trzeba tego łączenia dodatkowo uszczelniać klejem i tj. niewątpliwie kolejna zaleta stosowania szamb z gotowymi otworami wlotowymi.

Co natomiast, kiedy mamy inną średnicę rury ściekowej wyprowadzoną z budynku niż fi160 ? Jest i na ten szkopuł rozwiązanie. Wystarczy sobie dokupić na zwykłym składzie, czy markecie budowlanym tzw. redukcję/przejściówkę ze 160mm na żądany wymiar średnicy rury, jaką akurat mamy wyprowadzoną z budynku. Koszt takiej redukcji to zaledwie kilkanaście złotych.

Cenniki i wymiary do wydruku

Kliknij i wydrukuj ulotkę!

Zapisy z wyprzedzeniem


PILNE AKTUALNOŚCI - odwiedzaj naszą stronę i łap promocje! Wiadomość dla Klientów30 Maj 2023 planujemy transport w okolicach Piła do 100km, mamy miejsce na 1 zbiornik, udzielimy korzystnego rabatu - zadzwoń
31 Maj 2023 planujemy transport w okolicach Rawicz do 100km, mamy miejsce na 1 zbiornik, udzielimy korzystnego rabatu - zadzwoń
5 czerwca planujemy transport w okolicy Grudziąza, mamy miejsce na 2 zbiorniki, zadzwoń umów transport.
Jeśli zawiodła Cię jakaś firma, czekasz tygodniami, kolejny raz zepsuł się im samochód - zadzwoń do nas: 510 938 300 - zapisz numer i zapytaj o transport błyskawiczny! ABC Szamba & Piwniczki betonowe
-->

Nasza witryna internetowa uzywa ciasteczek (ang. cookies) - zgodnie z prawem.
Nie dziękuje - zamknij to okienko

Wiadomość została poprawnie wysłana.

Czy chcesz abyśmy oddzwonili do Ciebie w innym terminie? Podaj swój numer telefonu i napisz preferowany dzień oraz godzinę do kontaktu.
Możesz również zapytać o cenę zbiornika a zamiast telefonu wpisać adres email, odpowiemy na Twoje zapytanie.
Możesz teraz też pobrać i wydrukować ulotkę i oddzwonić w wolnej chwili - kliknij tutaj!

Numer telefonu lub adres email

Preferowany dzień oraz godzina kontaktu jeśli mamy dzwonić.